Yerel SEO Hizmeti

İşletmeniz de sadece iş yerinize gelen müşterilere mi hitap ediyorsunuz? yada bulunduğunuz şehirde İnternet üzerinden yeni müşteriler kazanma gibi bir planınız mı var?. Cevabınız her ikisi ise karşınızda YEREL SEO’da lider SEOdion.com!

198 işletmeye yerel seo çözümleri sağladık

2020’de en iyi yerel SEO hizmeti

Partnerlerimiz

Yerel SEO Hizmeti; Yerel (Lokal) SEO Nedir?

Bir işletmenin özellikle sadece bulunduğu bölge (şehir, ilçe, mahalle) üzerinde hizmet sağlıyorsa yeni müşteriler kazanmak ve bu müşterilerine hizmetlerinin reklamını yapmak istiyorsa yerel seo hizmeti satın alması yada kendisi tanıtımını yapması şarttır. Çünkü insanlar aradıkları ürün veya hizmeti çevrelerine yakın firma veya kişilerden almak istemektedir. Bu yüzden verdiğiniz hizmeti en iyi şekilde yakınınızdaki insanlara duyurabilirseniz başarınızda kaçınılmazdır.

Yerel SEO hizmeti; tıpkı geleneksel pazarlama stratejilerinden biraz farklıdır. Önceden broşür ve basılı ürünlerle yeni müşteriler kazanırken, günümüzde bu olay tamamen İnternet siteleri üzerinden gerçekleştirilmektedir. Yerel SEO hizmetimiz tamamen sizi arama motorları üzerinde görünürlüğünüzü arttırmaya yönelik olduğu için Yelp, Google Haritaları, Facebook, Foursquare ve Google’da yeni müşterilere ulaşabilirsiniz.

Çünkü insanlar verdiğiniz hizmeti aradıklarında üst sırada gözükmeyi istersiniz böylece insanlar sizi rahatlıkla bulabilir, iletişime geçebilir veya iş yerinizi ziyaret edebilirler. Buda daha fazla satış ve nakit geliri demektir.

Kısacası yerel seo işletmenizi geleneksel pazarlama yöntemlerinden kurtarıp, tamamen dijital ortamda pazarlamaya dönüştürmeye yarayan işlemlerin toplu adıdır.

Peki biz SEODion.com olarak yerel seo hizmetimizi nasıl sağlıyoruz? merak ediyorsanız yazımızın devamını okumanızı öneririz. Eğer bu kadarı yeterli geldi ve hizmet satın almak isterseniz iletişim sayfamızı ziyaret edebilir yada bize aşağıdaki numaramız dan ulaşabilirsiniz.

Yerel (lokal) SEO Hizmetimizde Neler Mevcut

Icon
Profesyonel SEO uzmanlarımızdan destek
Icon
Site eksikliklerinin düzenlenmesi
Icon
Rakip sitelerin tüm analizleri
Icon
Apple business, Google my business kayıtYeni
Icon
Aylık raporlama
Icon
Instagram marka sayfası oluşturma
Icon
Geri bildirim sistemi
Icon
Anahtar kelime araştırması
Icon
Google üzerinde 1. sayfa garantisiRekabete göre süre değişebilir
Icon
Google haritalarına kayıt
Icon
Yerel rehber sitelerine kayıt
Icon
Facebook işletme sayfası kayıt, düzenleme
Icon
SEODion Eğitimlerine ücretsiz erişimPremium videolar
Icon
Site içi SEO çalışması

Yerel SEO hizmetimiz size ve işletmenize bir çok fayda sağlayacaktır. Bunların başında web siteniz varsa daha aktif bir şekilde kullanmanıza, kampanyalarınızdan veya ürünlerinizden bahsetmeye başladığınızda, insanlar doğal (organik) aramalardan sitenizi bulacak ve bu konuda sizden bilgiler alacaktır. Yerel SEO hizmetini satın almaya başladığınız andan itibaren telefon trafiğiniz, mail trafiğiniz artacaktır.

SEODion ile lokal seo çalışmasına başladığınız andan itibaren;

 • Eğer Google Adwords reklamları vermek isterseniz, kampanyanızı oluşturup kullanıma hazır hale getiririz.
 • Haritalarınızı, işletme profillerinizi rahatlıkla yönetebilir ve fotoğraf & video yüklemesini rahatlıkla yapabilirsiniz.
 • Özel yönetim paneliniz ile anahtar kelimelerinizin konumlarını görebilirsiniz.
 • Özel yeni anahtar kelimeler ekleyip, çıkartma yaparak işimiz için bir yol haritası oluşturabilirsiniz.
 • Tam kapsamlı SEO hizmeti satın almak yerine, yerel seo ile uygun fiyata büyük başarılar yakalayabilirsiniz.

Eğer yerel seo hizmeti üzerine aklınızda takılan bir soru varsa sıkça sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilir yada 0551 598 5198 numaralı hattımızı hemen arayabilirsiniz.

Bölgenizde daha iyi sıralama (Yerel SEO) için yaptıklarımız

Google üzerinden bölgesel aramalarda üst sıralarda daha fazla görünerek mevcut müşteri sayınızı arttırmayı hedefliyorsanız aşağıdaki önemli kriterlere öncelik vermeniz gerekmektedir. Yerel SEO hizmetine odaklanmanız işinizi büyütmeniz de size yardımcı olacaktır.

Google My Business (Google Harita) Optimizasyonu

Yerel SEO Google İşletmem

Yerel aramalarda genellikle sayfanın en üst sıralarında Google harita bilgileri çıkmaktadır. Bunun nedeni insanlar Google üzerinde yerel bir işletme aradığını algoritmalar anlamaktadır. Böylelikle arayan kişinin etrafındaki işletmeler detaylıca listelenip arayan insanlara bu bilgiler sunuluyor. Örneğin ” Yakınımdaki SEO Ajansları ” diye aradıklarında insanların etrafındaki SEO (Arama motoru optimizasyonu) hizmeti sağlayan tüm işletmeleri arama sonuçlarında listeler. Konuma, yorumlara ve güncelliğine göre en iyi 3 işletmeyi telefon, konum bilgilerini sunar ve kişiler bu işletmelerin her hangi birine tıkladığında işletme ile ilgili tüm detaylara ulaşabilir.

Bu haritalar işletmenin (iş yerinin) adresi, çalışma saatleri, telefon numaraları, web sayfa adresi, fotoğrafları & videoları ve hatta müşteri yorumlarına kadar detaylı bir şekilde sunmaktadır.

Eğer işletmenizi anahtar kelimelerinize göre düzgün bir şekilde ilk 3’de görünmesini istiyorsanız, Google üzerindeki tüm bilgilerinizin doğru olmasına özen göstermelisiniz.

Sadece Google haritaları üzerinde olmanız yetmez, Apple haritaları, Yandex haritaları, TripAdvisor ve Yelp gibi web servislerinde de aktif olmalı ve buralardan ziyaretçi geçmeniz gereklidir. SEOdion ekibi tüm bu yerel harita ve firma tanıtım sitelerinde sizin için çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Anahtar Kelime Hedeflemesi

Yerel arama sonuçlarında istediğiniz hedefe ulaşmanız için site içinde optimizasyon çalışması yapmanız ve anahtar kelimelerinizi özen ile seçmeniz gerekmektedir. Doğru hedef kitleye hızlıca ulaşmanızda anahtar kelimelerin çok büyük bir önemi vardır.

Örneğin;

Gaziantep şehrinde bir web tasarımcı yerel arama sonuçlarında yer almak istiyorsa, site başlıklarını, site açıklamalarını ve site adresini ” En İyi Gaziantep Web Tasarım Ajansı” veya “Ödüllü Gaziantep Web Tasarım Ajansı” anahtar kelimelerinden oluşturması daha iyi sonuçlar almasına yardımcı olacaktır.

Ayrıca site içerisinde her hizmete ait bir özel sayfa olması da sıralamalarda iyi konumlarda olmanızda da önemli bir rol oynar. Böylelikle verdiğiniz hizmetleri kalem kalem vurgulayabilirsiniz.

Değerlendirme ve Yorum Yönetimi

Değerlendirme ve Yorum

Genellikle insanlar yerel mağaza ve işletmeleri yorumlamayı seviyor. Bu yüzden sosyal ağ sitelerinde işletme sayfalarınıza gelen yorumlara veya değerlendirmelere önem vermeniz gereklidir. Onları cevapsız bırakmanız diğer insanların sizin ile ilgili olumsuz düşünmelerine neden olabilirsiniz. Bu yüzden tüm platformlarda firmanız ve markanız için yapılan tüm olumlu veya olumsuz yorumları cevaplamalısınız. Çünkü insanlar sizin olaylara yaklaşım tarzınıza göre fikirleri değişiklik gösterecektir.

Müşterilerinizin isteklerini ciddiye aldığınızı insanlar gördüğünde müşteriniz olma ihtimali artacaktır. İnsanlar bir işletmeyi ziyaret etmeden veya aramadan önce diğer insanların yaptığı incelemeleri okur, resimlerinize bakar, sorulan sorulara verdiğiniz cevapları incelerler. Bu hemen hemen her insan için geçerlidir, sizin için bile!

Eğer işletmeniz veya firmanız için yapılan tüm yorumlara veya değerlendirmelere verecek cevabınız için zamanınız yoksa SEOdion size bu konuda yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Hemen şimdi 0551 598 5198 numaralı hattımızdan yada iletişim sayfamızdan bizim ile iletişime geç.

Yerel SEO’da Kullanıcı Deneyimin (UX) Önemi

Yerel SEOda UX Önemi

SEO Uzmanlarının en büyük yaptığı hataların başında hiç şüphesiz UX (Kullanıcı Deneyimi) eksikliği gelmektedir. Çünkü insanlar sitenizde gezerken iletişime geçmekte zorlanıyor olabilir. Belki de sıralamada çok iyi olsanız bile insanlar sizi aramıyorsa, sitenizde bir sorun var demektir.

Web sitelerde kullanıcı deneyimine önem verilmezse, sitenize gelen ziyaretçiler sitenizde fazla zaman geçirmeyeceği için hemen çıkma oranınız yükselir ve bu da sıralamalarınıza olumsuz etki eder. Yüksek hemen çıkma oranları, kötü bir kullanıcı deneyimini işaret eder ve siteniz organik yerel aramalarda istenilen sonucu veremez.

Siteniz de yapacağımız bazı UX (kullanıcı deneyimi) çalışmaları aşağıdaki gibidir.

 • Sitenizi ziyaret eden insanların aradıkları bilgileri daha hızlı bulmalarına yardımcı oluruz.
 • Sitenizi standartlar üzerinde açılma hızına kavuşturarak, saniyeler içinde ziyaretçiye web sitenizi sunabiliriz.
 • İnsanlar uzun okumayı sevmez, bu yüzden görsel olarak daha iyi süslenmiş web sayfaları oluştururuz.
 • Sitenizi ziyaret eden insanların iletişim sayfalarına kolay bir şekilde ulaşmalarını sağlarız.

Yerel SEO Hizmetini Neden Almalısınız?

Neden local seo

SEOdion’un başarısı tartışılmaz ama dilerseniz başarı hikayelerimizi okuyabilirsiniz. İşletmenize ne gibi faydalar sağlayabiliriz şuan için kestirmesi çok zor olsa da SEOdion ile yerel seo çalışmalarınız işinizi inanılmaz derece de büyüteceği bir gerçektir. Çünkü Türkiye’de ki insanlar hizmet yada ürün aramalarında çevresindeki işletmeleri tercih etmektedir. Sırf bu yüzden bile yerel seo çözümlerine öncelik vermeniz gerekmektedir.

Yandex ve Google gibi büyük arama motorlarında insanlar etrafındaki (10 KM) içindeki işletmeleri arıyor, ziyaret ediyor ve ilgileniyorlar. Hal böyle olunca siz de yerel aramalarda gözükmek istiyorsanız, siteniz için yerel seo optimizasyonu yapmanız en iyi sonuçları verecektir.

 • Web siteniz yerel aramalarda üst sıralarda görüneceği için sitenizin performansını test edebilirsiniz. Anlık ziyaretçilerinizi takip edebileceğiniz, reklam kampanyanızı başarılı ile yönetebileceğiniz ve aynı zamanda site performansını takip edebileceğiniz Google Analytics hesabınız ile başarınızı takip edeceksiniz.
 • Zor anahtar kelimelere değil, yerel kelimelerde çalışmalar gerçekleştirdiğimiz için siteniz normalden fazla trafik (ziyaretçi) alacağı için bu ziyaretçileri potansiyel müşteriye dönüştürebileceksiniz.
 • Google Harita ve Google My Business hesaplarınızı optimize ettiğimiz zaman verdiğiniz hizmetlerle alakalı aramalarda en üst sıralarda gözükeceğiniz için buralardan da sitenize ziyaretçi çekebileceksiniz.
 • GMB (Google My Business) hesabınıza olumlu yorumlar alıp, yeni müşterileriniz içinde olumlu fikirler oluşmasına yardımcı olacaksınız.
 • İş yeriniz için insanlar koordinat bilgisi alıp buraya gelmek isteyecektir, araba veya yaya olarak iş yerinize gelecektir.
 • Sadece bulunduğunuz şehir değil aynı zamanda şehrinizdeki tüm ilçelerdeki aramalarda ilk sıralarda gözükürsünüz.

Yerel SEO (Arama Motoru Optimizasyon)’da Bizi Neden Seçmelisiniz?

Neden biz

Yerel SEO çözümleri için ajansımız (SEOdion) size yardımcı olmak için sabırsızlanıyor çünkü her işimiz ilk işimiz gibi titizlikle gerçekleştirmekteyiz. SEO uzmanlarımız bulunduğunuz şehirde tüm rakiplerinizi tek tek inceleyip, sizin için yerel seo stratejileri oluşturacaktır. Siteniz için kapsamlı seo çalışması ve birlikte siteniz için backlink çalışmaları da gerçekleştiririz. Bu çalışmalara örnek olarak;

 • Site İçi SEO Optimizasyonu: Sitenizde bulunan tüm sayfaları analiz eder ve eksikliklerini tamamlarız. Bunlar başlıklar olmak üzere bir çok önemli kriterlere göz atarız. Anahtar kelimelerinizi kontrol eder ve doğru kullanılıp, daha fazla kelimede aramalarda çıkmanıza yardımcı oluruz.
 • İçerik Düzenlenmesi: Site içerisinde bulunan tüm görsel, metin ve videoları başarılı şekilde kullanılarak, sayfanızı ziyaret edenlere doğru ve bilgilendirici içerikler oluştururuz.
 • İlgi Uyandırıcı Başlıklar: İnsan psikolojisini iyi biliriz ve insanların sitenizi seçmesi için ilgi uyandırıcı başlıklar belirleriz. Böylelikle sıralamalarda farklı olduğunuz için insanlar sitenizi merak edip giriş yaparlar.
 • Fotoğraflar: Okumayı sevmeyen insanlar genellikle görüntüler ile içeriğin konusunu anlarlar bu yüzden sitenizdeki tüm görselleri konu ile alakalı hale getiririz. Böylelikle hem arama motorları hemde insanlar konunun ne ile alakalı olduğunu rahatlıkla anlayabilirler.
 • Güncelleme: Web siteleri de tıpkı fiziksel iş yeri gibidir nasıl iş yerinizi her gün açıyorsanız sitenizi de belli aralıklarla güncellemeniz gerekmektedir. Bu yüzden SEOdion ekibi devamlı sitenizi güncelleyeceğimiz için Google’da da iyi bir itibar kazanmış olursunuz. Her hizmetimizde sitenize üç ay boyunca ücretsiz bir şekilde sitenizi devamlı güncelliyoruz.
 • Eğitimler: SEOdion.com ile çalışmaya başladığınız andan itibaren ücretsiz eğitim videolarımıza erişebileceğiniz gibi, tüm hizmet ilerleyişini de rahatlıkla takip edebileceksiniz.
 • Danışman: İşletmeniz için özel danışmanımız size her süreç de detaylı bilgi vermekle birlikte, web siteniz için daha farklı pazarlama stratejileri de oluşturacaktır. Böylelikle sadece SEO çözümü değil aynı zaman da ileri pazarlama ipuçları da edineceksiniz.
 • Raporlama: Aylık olarak güncel sıralama ve başarı raporu alacaksınız, Google Drive üzerinden güncel yapılan tüm işlemleri de takip edebilirsiniz. Ayrıca Google My Business raporlarını da bu rapor ile birlikte e-posta adresinize düzenli olarak mail olarak alacaksınız.
 • İş Takibi: Uzmanlarımız ile çalışmaya başladığınız andan itibaren size verilen kullanıcı adı ve şifre ile iş takip yazılımına giriş yaparak yapılan tüm işlemleri takip edebilir, faturanızı indirebilir, destek talebi oluşturabilirsiniz.
yerel seo iletisim

HEMEN, YEREL SEO HİZMETİNİZİ BAŞLATIN!

Yerel SEO hizmetimizden faydalanmak istiyorsanız aşağıdaki form ile bizlere ulaşabilirsiniz.

[wpforms id=”10288″]
Blog

SEO ile ilgili Bloglar

Sizde daha iyi sıralama sonuçları arıyorsanız SEO ile ilgili ipuçlarımız, yerel seo için yöntemler ve daha fazlasını bulabileceğiniz blog yazılarımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.