Ucuz SEO Hizmetini Neden Tercih Etmemelisiniz!

Tıpkı ucuz etin yahnisi olmadığı gibi ucuz SEO hizmetinin de başarısı olmaz! Peki ama ucuz seo hizmeti ne gibi sorunlara neden oluyor ki?

Web siteniz için ucuz seo hizmeti satın almayı düşünüyorsanız bu seo ajansı olabilir yada seo uzmanı fark etmeksizin bu yazımızı okumanızı öneriyoruz. Bu yazımızda ucuz alacağınız seo paketi yada hizmetinin ne gibi sorunlara gebe kalacağını yada büyük sorunlar ile karşı karşıya kaldığınızda ne gibi bir destek alabileceğinizden bahsedeceğiz.

elmas

” Başarıya ulaşmak için doğru seçimler yapmanız gereklidir. Çılgın gibi görünen seçenekler sizi başarıya bir adım yaklaştırır”

Eğer sizde profesyonel bir seo ajansından destek almak isterseniz bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

— SEOdion – Profesyonellerin tercihi

Ucuz SEO hizmetleri nelerdir?

Ucuz SEO hizmetlerinin adı da tanımı da değişir. Bunlar genellikle şirketinizin bütçesine ve işletmenizin büyüklüğüne bağlıdır. Bir işletme ayda 2500 ₺ seo ücretine pahalı derken, başka bir işletmede ” neden ne yapıyorsunuz ki” diyerek olaya bakar.

Her iki durumda da, düşük maliyetli SEO (arama motoru optimizasyon) hizmetleri, ucuz SEO ile eş anlamlı hale geldi. Günümüzde ucuz SEO, gerçekten de işletmenize zarar veriyor hatta normal almak istediğiniz SEO hizmetinin maliyetinden daha fazla ödeme yapıyorsunuz. Nasıl mı? aylık olarak ödediğiniz tutar ufak gelebilir ama yıllık baktığınızda normal SEO hizmetinden fazla olduğunu göreceksiniz. Aynı zamanda bu tür hizmetler işletmenize zarar vereceği için daha sonraları kaliteli ve profesyonel hizmet almaya kalktığınızda seo şirketi size yüksek maliyetler çıkartacaktır. Çünkü enkazı ayağa kaldırmak uzun zaman ve emek isteyeceği için ajanslar da normal fiyatlarından bir tık yüksek ücretler yansıtacaktır. İşte bu nedenle bu tür hizmetler şirketinizin veya işletmenizin dostu değildir.

Kaliteli ve dürüst bir seo hizmeti satın almak istiyorsanız lütfen aramalarınıza ” ucuz ” veya ” düşük maliyetli ” seo çözümleri olarak Google aramaları yapmayınız.

Ucuz SEO neden kötü?

UCUZ SEO

Ucuz seo hizmetleri genellikle bir çok ajans tarafından verilen bir hizmettir. Bu hizmeti verenlerin ortalama fiyat aralıkları ” 300 ₺ ile 500 ₺ ” fiyat bant aralığındadır. Sizce istediğiniz kelimelerde birinci sayfada gözükmeniz bu fiyatlarda olabileceğini düşünüyorsanız, SEO konusunda öğrenmeniz gereken bir çok madde vardır. Ama size sadece şunu söylemek istiyoruz ” eğer bu kadar ucuz ve zahmetsiz olsaydı size neden müşteri kazandırsınlar! size müşteri satarlardı böylelikle daha çok kazanmazlar mı? “

Bu ajanslardan ucuz seo hizmeti satın alma konusunda ciddiyseniz, ucuz SEO hizmetlerinin ciddi dezavantajlarını anlamanız gerekir.

Ucuz SEO hizmetlerini almamak için 4 neden

Ucuz SEO ve düşük maliyetli SEO ajansları ile gelen baş belası sorunlardan sadece 4 tanesi sizinle paylaşmak istiyoruz.

1. UCUZ SEO HİZMETİ = hepsi aynı strateji

Düşük maliyetli SEO ajansları genellikle tek bir mantık ile hareket eder. Ne kadar backlink alırsam o kadar iyidir diyerek domain otoriter değerlerine bakmadan sayısız backlink alırlar.

SEO’ya aşina iseniz, kopyala ve yapıştır yaklaşımlarının SEO’ya hiç bir fayda sağlamadığını da biliyorsunuzdur. Herhangi bir dijital pazarlama stratejisi gibi, SEO da işletmenize özel ve tamamen taklit edilemez bir plan ve program gereklidir. Ama ucuz seo hizmeti sağlayan firmalar genellikle her sektör ve firmaya aynı mantıkla hizmet verir.

Ucuz SEO hizmetleri sunan bir ajans, SEO ile neyin işe yarayıp yaramadığını umursamaz. Aylık ödemelerini alırlar, hizmet senaryolarını takip ederler ve bir sonraki müşteriye geçerler. SEO’nun herhangi bir sonuç göstermesi birkaç ay sürebileceğinden, bir kaç ay ödemeleri alırlar sonrada hizmeti durdururlar.

UCUZ SEO Hizmeti Saglayan Firmalar

Bu nedenle bu tür ajanslar ayda 100 TL altında hizmet fiyatları sunabilir. Her müşteriyle aynı stratejiyi izlerler. Reklam kampanyalarınızı yada seo hizmetinizi yöneten kişinin işletmenizi araştırma zahmetine girmesine bile gerek yoktur, her şey tek bir kural ile yapılır. Para gelsin de gerisi önemli değil kuralıdır.

2. UCUZ SEO HİZMETİ = kötü destek

Kimse kötü müşteri hizmetlerini sevmez, ama bu ucuz seo hizmetinde değişmeyen tek şeydir. İster bir soru sormak isteyin yada performans raporu isteyin yada sitenizde bir sorun olsun genelde ucuz seo hizmeti aldığınız kişi yada ajansa ulaşamazsınız! Bu işin fıtratında bu vardır 🙂 size özel bir şey değil.

Düşünsenize ucuz olarak satın aldığınız bir hizmet için bir türlü karşı tarafa ulaşamıyorsunuz. Oysaki her ay düzenli ödeme yapıyorsunuz ama bir türlü istediğiniz konumlarda değilsiniz.

Ucuz SEO’ya yatırım yapan işletmeler için bir başka hayal kırıklığı da taşeron firmalardır. Örneğin ucuz hizmet satın aldığınız yer işlerini başka birisine yaptırıyor ama siz bunun farkında olmaya biliyorsunuz. Bu yüzden seo hizmeti aldığınız kişi veya firma karşı tarafa ulaşamadığı için sizin telefonlarınızı açmıyor da olabilir. Yani her türlü mağduriyeti yine siz yaşamış olacaksınız.

paranizla ilgilenirler

Alacağınız uygun fiyatlı seo hizmetini sağlayan kişi yada firmalar işinize olmayacak ve sizin işinizle ilgilenmeyeceklerdir. Firmanızın adını ve iletişim bilgilerini bilmeleri yeterli olacak. Gerisi zaten tek düzen çalışmalar ile yapılacak ve ay sonu sizden ödeme bekleyecekler.

Şirketiniz hakkında hiçbir şey bilmelerine gerek yok.

Düşük maliyetli SEO hizmetleri ile işiniz büyümez ve yeni müşteriler kazanamazsınız. Bilakis daha çok karmaşık bir kaos ortamı oluşacak ve firma içinde gerginliklere neden olacaktır.

3. UCUZ SEO HİZMETLERİ = Black-Hat SEO taktikleri (illegal çözümler)

black hat seo

Kopyala ve yapıştır stratejileriyle, ucuz SEO hizmeti sağlayan insanların veya ajansların başarı elde etmeleri çok zordur. Bunları kendileri de bilgileri için çoğu zaman black seo (siyah şapka) veya legal ve etik olmayan anti-seo taktiğine başvururlar. Siyah şapka taktiği, arama motorlarını kandırarak sitenizin arama sonuçlarındaki iyi bir konuma ve sıralamaya ulaşması için baş vurulan utanç verici bir teknik işlemdir.

Bu taktikler, SEO topluluğunları bu gibi işlemleri hiç iyi karşılanmaz ve yapan insanları fixleyerek sektörde iş almamalarını sağlarlar. Unutmayın ki bu durumu Google’da sevmez ve yaptığı tüm algoritma güncellemelerin de bunu yapan kişi veya web sitelerini tespit edip gerekli cezaları verir. Bu genelde black seo çalışması yapılan web siteyi sıralamalardan silmek ile sonuçlanır.

Genelde ucuz seo hizmeti veren insanlar bu gibi durumları göz ardı eder ve umursamazlar. Olan uygun fiyatlı seo hizmeti satın aldığını sanan firmalara olur.

Google Cezası ve Ucuz SEO Hizmeti

Bir Google cezası, web sitenize kısa ve uzun vadede zarar verir. Web sitenizde bir tane bulunduğunda, Google sitenizi arama sonuçlarından kaldırabilir. Bu, web sitenizin Google’dan trafik almayacağı anlamına gelir, buda internet kazançlarınızı düşürür.

Örneğin, bir e-ticaret mağazasıysanız, haftalık satışlarda önemli bir düşüş görebilirsiniz. Bunun nedeni, insanların artık işletmenizi arama sonuçlarında bulamamalarıdır. Bir ürünü ararlar, rakiplerinizi bulur ve satın alırlar. Çünkü siz artık aramalarda gözükmüyor ve muhtemelen Google Sandbox cezası almış olmanızdır.

Küçük ve Orta Ölçekli Yerel İşletmeler, SEO konusunda SEOdion’a güveniyorlar.

Aynı zamanda, aylık ödemenizi o ucuz SEO şirketine gönderiyorsunuz. İşletmenizin büyümesine ve gelirini artırmasına yardımcı olması için bu ajansa her ay düzenli ödeme yapıyorsunuz, ancak kazançlarınızı ve arama sonuçlarındaki görünürlüğünüzü azaltıyorlar. Çok çelişkili bir durum değil mi sizcede?

Bu, bir SEO ajansının en son yapması gereken bir şey!

4- UCUZ SEO HİZMETLERİ = Sıfır SEO

Arama motorları geliştikçe algoritmaları da gelişti. Unutmamalıyız artık 2008 yılında değiliz. Bu nedenle, SEO stratejileri genellikle orijinal içerik ve satış arttırmaya yönelik çalışma vaatlerine odaklanıyor.

Saygın bir SEO ajansı, siteniz için yüksek kaliteli ve orijinal içerik oluşturmak için çalışır. Bu tür materyaller, kalitesi ve kullanıcılara yardımcı olma amacı nedeniyle kolaylıkla bağlantı kazanır. Mükemmel bir backlink profiliniz olduğunda, içeriğinizin arama sonuçlarında daha iyi sonuçlar vereceğinden hiç bir şüpheniz olmasın.

Ucuz bir SEO ajansı ile çalışmaya başladığınızda size bu konuda yardımcı olamazlar.

Bu tür bir stratejiyi başlatacak bilgi ve deneyime sahip değiller. Düşük maliyetli SEO hizmetleri kopyala ve yapıştır mantığı ile çalışır ve size gram faydası olmayacağından bahsetmiyoruz bile.

Bu basit gerçek bile işletmelerin ucuza seo hizmeti satın almasına mani olacak bir gerçektir. Boşa harcayacak paranız varsa orasını bilemeyiz.

Tamamda Ucuz SEO şirketleri neden hala hizmet veriyor?

Ucuz SEO şirketlerinin ve düşük maliyetli SEO hizmetlerinin birçok dezavantajı ile bu şirketlerin yada uzmanların çalışmalara hala nasıl devam ettiklerini merak etmiş olabilirsiniz. Bu ajanslar yüksek müşteri kaybetme oranına sahip olsalar da, yeni müşteriler kazanmak için de aynı çabayı hız kesmeden devam ederler.

Genelde forum sitelerinde backlink paketleri satışı yaparlar yada her hangi bir Facebook grubunda ” %100 garanti adı altında ucuz ve uygun fiyatlı seo hizmeti ” verirler. Kısacası, ucuz SEO ajansları, mevcut müşteriyi elde tutmaktan çok müşteri kazanmaya odaklanır. SEO devam eden bir strateji olduğundan, bu karar, bu ajansların sahip olduğu sektör deneyimi eksikliğini göstermektedir.

SEO hizmetleri için gerçekçi fiyatlandırma nasıl yapılır?

💵

SEO’da ortalama müşterilerimiz ayda 450 ile 2500 ₺ arası bir ödeme yaparlar. Bu onların istedikleri anahtar kelimelerin rekabet ve arama sorgularına göre biçilen fiyattır.

Kurumsal düzeydeki işletmeler (E-ticaret, Fabrika veya Ürün imalatı yapanlar) bu miktarın üstünde aylık ödemeler yaparken, yukarıdaki fiyat aralığı KOBİ’ler için mükemmel bir fiyattır. SEO ajanslarını araştırırken de bu fiyat aralıklarını tercih edebilirsiniz, eğer bu fiyat aralığından daha uyguna aylık hizmet sağlıyorlarsa orada fazla durmadan uzaklaşmanız işletmeniz için doğru bir karar olacaktır.

Güvenilir SEO hizmetlerinin fiyatı bütçenizi aşarsa, başka seçenekleriniz vardır.

Eğer yukarıdaki fiyat aralığı sizin bütçenizi zorluyorsa SEO eğitimi de almayı düşünebilirsiniz. Sonuçta bizlerde bu işi doğduğumuzda öğrenmedik. SEO eğitimleri normal SEO hizmetine göre daha uygun fiyatlara gelir. Ama bu kezde zaman ve bol bol test etmeye ihtiyacınız var.

Udemy gibi platformalarda ücretli eğitimler olduğu gibi bizimde Youtube kanalımızda ücretsiz bir çok eğitim videoları vardır. Yada Google’in nasıl çalıştığı ile ilgili ilk izlenimleri oluşturabilmeniz için şu adreside ziyaret edebilirsiniz.

Eğer ucuz seo hizmeti ile ilgili detaylı bilgi aldığınızı düşünüyorsanız seo ajans seçimini yukarıdaki bilgiler doğrultusunda yapabilirsiniz. Eğer SEOdion’a iş yaptırmak isterseniz 0551-598-5198 numaralı hattımızı arayabilir yada şimdi iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.


Merhaba, ben Mustafa. Gaziantep'te yaşayan bir web geliştiricisi aynı zamanda SEO uzmanıyım. Ben teknoloji, yemek pişirme ve girişimcilik hayranıyım. Ayrıca tasarım ve fitness ile de ilgileniyorum.

Yorum gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir