SEO Şirketi Nedir ve Ne Yapar?

Web sitenizi yönetmek söz konusu olduğunda, bunun bir sınır çizgisi yoktur. Tabi ilk başlarda çok zevkli bir iş gibi gözükse de, ilerleyen süreçlerde hemen hemen tüm site sahiplerinin sorduğu soruyu, kendinize sormaya başlarsınız ” Nerede bu ziyaretçiler? ” veya ” neden siteme ziyaretçi gelmiyor “. Burada bir seo şirketi nedir ve neler yapar detaylıca öğrenip, dilerseniz profesyonel hizmetimizi de satın alabilirsiniz.

seo sirketi nedir
SEO şirketi nedir ve ne yaparlar?

Bir web sitesi oluşturmak, başarılı ve etkili bir Web sitesinin uzun ve meşakkatli yolculuğunda sadece bir adımdır. En iyi arama motoru optimizasyonu (SEO) şirketi ile güçlerinizi birleştirmek, yaratıcı fikirler üretmek, işletmenizin büyümeye ve daha fazla gelir elde etmeye başlamasına yardımcı olabilir. Yani bir SEO şirketi ile birlikte bir şeyler yapmaya başladığınız andan itibaren, işinizi büyütmeye de başlamış olursunuz.

Ama bir SEO şirketi nedir? ve Doğru SEO şirketini nasıl bulabilirsiniz?

Bir SEO şirketi ne yapar?

seo sirketi

Her SEO şirketi farklı çalışır, ancak tümünün benzer bir amacı vardır: işinizi büyütmeye yardımcı olmak!. Günün sonunda, bir SEO şirketinin amacı, potansiyel müşterilere, sizi İnternet üzerinden telefon ile aramalarına, mağaza veya iş yerinizin ziyaret etmelerine, sitenizden ürün veya hizmet satın almalarına teşvik etmektir. Kısaca insanlar sizi Google gibi arama motorları ile bulur, sitenizi gezer ve iletişim sayfanız dan iletişime geçerler. Bu süreçi tamamen SEO şirketleri yönetir ve size sadece reklam kampanyalarınızın performansını ölçmek kalır. SEOdion ile çalışmaya başladığınızda tüm performans değerlendirmeleriniz rapor ile sizlere sunulur.

Tıpkı aylık gelir ve giderleri düzene sokmaya ve vergilerinizi günü gününe ödemek için bir muhasebeci kiraladığınızı veya her hafta ofisi düzenli ve bakımlı bir hale getirmek için bir temizlik şirketi kiraladığınız gibi, bir SEO şirketi ile ortak çalışma yapmak, web siteniz üzerinden daha fazla müşteri kazanmanıza, ürün ve hizmet satışını arttırarak daha fazla gelir kazanmanıza yardımcı olur. SEO şirketi bana nasıl yardımcı olur? diyorsanız, seo şirketi size arama motoru kullanıp, sektörünüz ile ilgili arama yapan insanlara ürün / hizmetinizi daha fazla görünmesine yardımcı olur.

Kısacası, bir SEO şirketinin tanımı; arama motorlarında görünürlüğünüzü artırmak için sizinki gibi işletmelerle ortak çalışan bir şirkettir. Arama motorlarında web siteniz için artan görünürlük, Web sitenize gelen daha fazla trafik ve sonuçta daha fazla potansiyel müşteri, telefon görüşmesi ve satış anlamına gelir.

Bir SEO şirketi ile çalışmanın faydaları

Bir SEO şirketi ile çalışmayı düşünüyorsanız, zaten bariz faydaları (daha nitelikli web sitesi trafiği, potansiyel müşteriler ve gelir) dışında önemli bir kaç faydası daha vardır.

Son yıllarda bir çok şirkete SEO hizmeti verdiğimiz için ortalama verilere ulaştık diyebiliriz. Aşağıdaki tabloda SEO şirketi ile çalışmanın bir kaç somut faydalarına da göz atın.

SEO Şirketi İle ÇalışmakSEO Şirketi İle Çalışmamak
Sitenizi büyütmek için zaman ayırırlar.Sitenizi büyütmek için zaman ayırmanız gereklidir.
SEO Uzmanları ile her alanda ortak çalışma yürütürsünüz.Kendiniz online eğitim sitelerinde dijital pazarlamayı öğrenmenip, strateji geliştirmeniz gerekebilir.
SEO Uzmanlarımız şeffaftır ve size her alanda öğrenmek istediklerinizi ücretsiz öğretirler.Çevrimiçi sitelerde SEO eğitimi alarak, yavaş yavaş SEO konusunda deneyim kazanırsınız.
Uzmanlarımız sitenizi tamamen SEO uyumlu hale getirir ve mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunar.Kullanıcı deneyimi hakkında kesin bilgilere ulaşamayabilirsiniz. İnsanlar sitenizde ne yapıyorlar çözemeyebilirsiniz.
Uzun vadede büyük başarılar kazanırsınız.Sık sık değişiklik yapmak zorunda kalır %80 başarısız olabilirsiniz.

Yerel bir otomatik kepenk sistemi üreten BMS Yapı Otomasyon’un SEO konusunda başarı hikayemizi okumak için buradan devam edin. SEO şirketi SEOdion’u tercih eden firmanın arama görünürlüğünü %49 arttırdık.

Bir SEO şirketinin hizmetleri nelerdir?

Bir SEO şirketinin üzerinde çalıştığı hizmeti detaylandırmak zor olabilir.

Her şirket (yerel bir SEO şirketi veya e-ticaret SEO ajansı olsun) farklı çalışır ve her kampanya da farklıdır, bu nedenle oyunu kurallarına göre oynamayabilirler.

Bir çok özel ajans ve firma strateji oluşturur ama, biz sormak istediğiniz soruları güzelce derledik.

Web siteniz şu anda ne kadar iyi çalışıyor?
Sektörünüzdeki rakipler siteleri için çalışma yapıyor mu?
Hedef kitleniz hangi anahtar kelimeleri arıyor?
SEO için bir bütçe ayırdınız mı?
Sayfa başlıkları ve meta açıklamaları optimize edildi mi?
Web sitenizin içeriği detaylı mı ve SEO uyumlu mu?
Doğru dili kullanarak hizmetleriniz ve katma değerleriniz hakkında bilgi veriyor musunuz?
Sayfalar uygun anahtar kelimeler ve temalarınız optimize edilmiş mi?
Web sitenize, doğru ve spam olmayan backlink çalışması yaptınız mı?
Sunucu yapılandırmanız düzgün çalışıyor mu?
Web siteniz ne kadar hızlı?
Web siteniz güvenli ve iyi bir UX sağlıyor mu?
SEO raporlarını ne sıklıkla alacaksınız?
SEO raporlarında neler var?
Üzerinde anlaşmaya varılan kampanya hedefleriniz nelerdir?
SEO şirketiniz düzenli olarak iş değişikliklerinden nasıl haberdar olacak?
Siteniz için mevcut içerik fırsatları nelerdir?
Hedef pazarınız için hangi içerik türü en iyi şekilde çalışır?
İçeriğin SEO dostu olmasını nasıl sağlayabiliriz?
Web sitesi içeriği güçlü harekete geçirici mesajlar içeriyor mu?
Biz kaldıraç veri nasıl karar verebilir mi?
Sitenin hangi alanlarını A / B test edebiliriz?
Ne anahtarı güç ifadeler ziyaretçiler eylemde sürücü?
Yeni / yaklaşan fırsat alanları nelerdir?

Bu altı alan, birçok SEO şirketi için önemli odak noktalarına ve SEO ortağınızla düzenli olarak tartışmanız gereken bazı sorulara genel bir bakış sağlar.

Altı önemli noktamız yararlı olsa da, hiçbir kampanya basit bir listeye indirilemez — ve başarılı SEO kampanyaları en iyi sonuçları elde etmek için sürekli optimizasyon gerektirir.

Her zaman daha fazla trafik yakalayabilir ve mevcut site trafiğinin dönüşüm potansiyelini artırabilirsiniz.

İyi bir SEO şirketi, kampanyanın arkasındaki stratejiyi ve web sitenizi sürekli olarak test etmenizi, ayarlamanızı ve özelleştirmenizi sağlayan güçlü bir takip sürecine sahip olacaktır.

Deneyimlerimiz, ortalama olarak, çoğu şirketin web sitelerini her üç ila dört yılda bir yeniden tasarladığını, bu nedenle sitenizdeki sayfaları canlı bir belge olarak görüntülediğini göstermektedir.

Sektörünüzdeki arama kalıpları sürekli değişiyor ve SEO kampanyanızın mümkün olduğunca çevik kalması gerekiyor. İşletmeniz kadar hızlı hareket edebilen bir SEO şirketi bulduğunuzdan emin olun.

SEOdion SEO denetleyicisi

SEOdion ile şirketinizin web sitesini denetim

 • Site Hız Analizi
 • İçerik Sınıfı, URL Optimizasyon kontrolü
 • Sayfa Bağlantı Denetimi
Image Description

Bir SEO şirketi nasıl çalışır?

Her SEO şirketi benzersizdir, ancak değerli şirketlerin benzer bir amacı vardır: işinizi büyütmeye yardımcı olmak. Günün sonunda, bir SEO şirketinin işi, potansiyel müşterileri, telefon görüşmelerini, mağaza ziyaretlerini, satın alımları ve daha fazlasını arama yoluyla yönlendirmek için sizinle ortak olmaktır.

Tıpkı kitaplarınızı düzene sokmaya ve geliştirmeye yardımcı olmak için bir muhasebeci kiraladığınız veya her hafta ofisi düzenli hale getirmek için bir temizlik şirketi kiraladığınız gibi, bir SEO şirketi ile ortaklık yapmak, amacı arama motorlarında görünürlüğünüzü artırmak olan bir şirketle bağlantı kurduğunuz anlamına gelir.

Diyelim ki Ames, Iowa’da bir ev boyama şirketi işletiyorsunuz (Siklonlar!). Boya ile ilgili her şeyde uzmansın. Gününüzü glosses, finishes, ferüle ve daha fazlası hakkında konuşarak geçiriyorsunuz.

İşletmeniz için daha fazla potansiyel müşteri kazanmak ve müşterilerinizden Google gibi arama motorları aracılığıyla yerel boya müteahhitleri bulduklarını duymak istiyorsunuz.

Bir SEO kampanyasını öğrenmek, uygulamak ve ayarlamak için zaman ayırmak sizin için bir seçenek değildir. Bu şekilde, arama motorlarında web varlığınızı yönetmenize yardımcı olacak güvenilir ve saygın bir SEO şirketi bulacaksınız.

Birkaç ay sonra, siteniz “ames ıowa’daki ressamlar” ve “ames’deki dış ressamlar ” gibi aramalar için Google sonuçlarının en üstünde görünmeye başlar.”Güzel bir ortaklık doğdu! Arama motorlarından gelen potansiyel müşteriler sayesinde her zamankinden daha yoğunsunuz.

Kaliteli bir SEO firması ile ortaklık yapmak, organik aramalardan daha fazla iş üretmek için gereken uzmanlığı sağlar. Bir SEO şirketi ile çalışmanın güzel bir avantajı, Google’daki organik (ücretsiz) aramadan gelen trafiğin çok kaliteli potansiyel müşteriler üretme eğiliminde olmasıdır.

SEO’nun güzelliği, pazarlama çabalarınızın ilgilenen müşterilerin sizi çevrimiçi bulmasına izin vermesidir. Çoğu pazarlama kanalı, bir işletmenin mesajlarını binlerce müşteriye dağıtmasını gerektirir ve bunların küçük bir yüzdesinin nitelikli potansiyel müşteriler olacağı umuduyla.

SEO ters yönde çalışır: insanların çevrimiçi arama yaparken işinizi bulmasını ve bulmasını kolaylaştırırsınız. Doğası gereği, organik aramadan kazandığınız potansiyel müşteriler kendi kendine kalifiye olurlar. Bu, ürününüz veya hizmetinizle zaten ilgilenen kişilerin sizi aradığı anlamına gelir.

Webfx’te, ücretsiz pazarlama otomasyon yazılımımız MarketingCloudFX ile bir web sitesinden gelen tüm potansiyel müşterileri takip ediyoruz. Birçok kanaldan sürekli olarak harika potansiyel müşteriler görüyoruz, ancak sonuçta organik aramadan gelen potansiyel müşteriler en yüksek kalitede olma eğilimindedir, çünkü ilgilenen müşterilerin sizi aramasına izin verir.

En iyi SEO şirketini bulmak için 3 ipucu

Artık bir SEO şirketinin ne yaptığını bildiğinize göre, en iyi SEO şirketini nasıl araştırıyor ve seçiyorsunuz?

İyi haber! Zaten çok önemli bir ilk adımı attınız: kendinizi SEO ile tanıştırmak.

Potansiyel ortaklarla yapılan ilk tartışmalarınızda yukarıdaki sorulardan bazılarını kullanmaktan çekinmeyin.

Ne yaptıkları hakkında çok az şey biliyorsanız, SEO ajanslarını kontrol etmek çok zor olabilir. Anlayış bir leke bile olması iyi sorular soruyorsunuz ve size bir SEO şirket bakmak için ne bir fikir vermek yardımcı olabilir.

 1. Güçlü bir sicili olan firmaları arayın

  Geniş müşteri incelemeleri, vaka çalışmaları ve üçüncü taraf sitelerindeki doğrulanmış incelemelere sahip ajanslar, müşterilerinin ne kadar mutlu olduklarına dair bir pencere sunar.

 2. Sektörünüzde deneyime sahip firmaları arayın

  Daha önce benzer web siteleriyle çalıştılar mı? Hangi sonuçları elde edebildiler? Kpı'lar ve sektöre özgü bilgiler hakkında knowledgeably konuşuyorlar mı?

 3. Kampanya hedeflerinize uyan firmaları arayın

  SEO kampanyanız için hangi iş hedeflerine sahip olduğunuz konusunda net ve sağlam olun. Bu iyi bir SEO şirketi için çok yararlıdır ve sizi oraya götürecek bir strateji oluşturabilirler. Web sitenizden daha fazla potansiyel müşteri ister misiniz? SEO ile kurşun üretimi konusunda uzmanlaşmış WebFX gibi bir firma bulun.

Bir SEO şirketinin sizin için neler yapabileceğini görmeye hazır mısınız?

İşletmenizle doğru hizalamaya sahip olan işletmeniz için doğru SEO şirketini bulmak, şirketinizin yörüngesini değiştirebilir.

Organik arama, büyümeye devam eden güçlü bir pazarlama kanalıdır. Bir SEO şirketinin ne yaptığı ve işiniz için mükemmel olanı nasıl bulacağınız konusunda eğitimli olmak, günümüzün hızla değişen reklam ortamında çok önemlidir.

SEO’nun pazarlama karmanıza nasıl uyabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çevrimiçi olarak bizimle iletişime geçin veya 888-601-5359 numaralı telefondan bizi arayın.

Benzer yazılarımızı okumak için;

👉 Sıkça sorulan seo soruları


Merhaba, ben Mustafa. Gaziantep'te yaşayan bir web geliştiricisi aynı zamanda SEO uzmanıyım. Ben teknoloji, yemek pişirme ve girişimcilik hayranıyım. Ayrıca tasarım ve fitness ile de ilgileniyorum.

1 Comment

İşte aradığım seo şirketi, kısa ve öz. Cümleleriniz güzel ve mantıklı geliyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir