Hemen Şimdi

Sitenizin SEO Analizini Yaptırın.

Ücretsiz web sitenizin seo analiz yapıyoruz ve arama motorları için sitenizin değerini size bildiriyoruz..

SEO Analiz Aracı
Analiz hakkında

SEO Analizi neden yaptırmalısınız?

Arama motorları için belirlenmiş +200 farklı arama kriteri bulunmaktadır. Genellikle web site sahiplerinin göz ardı ettiği bu kriterlerden kaç tanesini siteniz karşılıyor SEO analizi formumuz ile öğrenmek istemez misiniz?

Image

Teknik Sorunların Tespiti

Hosting ve diğer teknik konulardaki sitenizi test ederiz. Hızından, tepki süresine kadar ölçeriz.

Image

Site İçi SEO Analizi

Sitenizdeki tüm içerikleri analiz eder ve bunla ilgili bir rapor hazırlarız. Çünkü sitenizin için en önemli konuların başında site içi seo analizi gelir.

Image

Site Dışı SEO Analizi

Markalaşma ve domain (alan adı) değerlerinden bir çok konuda sorunları tespit ederiz. Sitenize spam (gereksiz) link analizlerini bu aşamada gerçekleştiririz.

SEO Raporu ile Hatalarınızı Keşfedin.

SEODion.com üzerinden site adresinizi gönderdiğinizde seo uzmanlarımız tarafından sitenizin tüm linkleri, sayfaları, yazıları, görselleri ve stil dosyaları tek tek analiz edilir. Bu analiz genellikle iki ile üç saat arasında sonuçlanır ve bize ilettiğiniz mail adresinize rapor olarak gönderilir. Bu SEO analiz raporunda siteniz ile alakalı tüm hataları bulunur ve detaylı bir şekilde açıklamalı sizlere sunulur.

Bu site analiz raporunda neler var?

 • Temel analiz raporu;
  Bu analiz raporunda siteniz ile ilgili teknik konularda hatalar keşfedilir. Sitenizin açılış hızı, görsellerin boyutları, güvenlik sertifikası gibi bir çok eksiklikler bu raporda bulunur.
 • Site içi analiz raporu;
  Sitenizdeki tüm içeriklerin başlıkları, görsel isimleri, stil dosya boyutları, yazılar içindeki linklere kadar bir çok hataları bu raporda sizlere sunarız. Unutmayın arama motorlarında daha fazla görünürlük arıyorsanız bu rapordaki tüm hataları gidermenizi kesinlikle önermekteyiz.
 • Site dışı analiz raporu;
  Genellikle siteniz aramalarda gözükmüyorsa bunun başlıca nedenlerinden birisi site dışı seo çalışması yaptırmadığınızdan kaynaklanabilir yada rakipleriniz tarafından yoğun bir spam saldırı alıyor olabilirsiniz. Site dışı seo analiz raporumuz ile bu gibi bir sorun ile nasıl başa çıkmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz SEO Analiz Aracı ile SEO Raporu

 • 1.

  Ücretsiz SEO analiz raporunuz en fazla 5 saat içerisinde uzmanlarımız tarafından hazırlanır.

 • 2.

  A’dan Z’ye tüm hataları tespit edilir ve çözüm önerileri ile birlikte e-posta yolu ile sizlere gönderilir.

 • 3.

  Tüm bu süreç boyunca sizden bir ücret talep edilmez. Dilerseniz de SEOdion güvencesi ile SEO puanınızı yükseltebilirsiniz.

SEO Analiz Hizmeti

Ücretsiz SEO analiz aracımız ile sitenizin zayıf noktalarını öğrenebilir, rakiplerinize karşı avantaj elde edebilirsiniz. Hangi anahtar kelimelerin ne kadar trafik getirdiğini, hangi sayfaların hiç ziyaretçi almadığını da. Tek yapmanız gereken şey üst bölümde bulunan analiz formunu doldurmanız geri kalan her konuda uzmanımız sizi bilgilendirecektir. Bize gönderdiğiniz web adresinin tüm hatalarına 0 ile 100 arasında bir puan vererek seo puanınızı da öğrenmiş olacaksınız.

SEO Analiz Raporunun İçinde Olanlar

SVG

Site Hızı Analizi

Genellikle bir site en fazla 3 saniye içinde açılmalıdır. Site hızı analizi ile tüm sayfalarınız ortalama hızını belirleriz.

SVG

Başlık ve Açıklama Analizi

Sayfalarınızın tüm başlıkları ve açıklamaları doğru olup olmadığına kadar kontrol eder uzmanlarımız ve sayfayı özetleyip detaylı bilgi verip, vermediklerine bakarlar.

SVG

Görsel Optimizasyon Analizi

Web sitenizde bulunan tüm optimize edilmemiş görselleri buluruz. Bunların boyutları yüksek, kalitesiz, alt etiket tanımlanmamış olurlar. Ayrıca boyutu büyük olan görseller sitenizin açılış hızını olumsuz etkilemekle birlikte alt etiketi olmayanları da arama botları tam anlamı ile okuyup, içeriğiniz ile ilişkilendiremez.

SVG

Mobil Uyumluluk

Günümüzde artık internet’e telefon ve tabletlerden, bilgisayardan daha fazla girmeye başladık. Bu yüzden telefonlarda (mobil) siteniz asla bozulmadan responsive bir şekilde görünmesi gerekmektedir. Mobil analiz ile sitenizde responsive olup olmadığını analiz ediyoruz.

SVG

URL Analizi

Sitenizdeki tüm URL yapısı analizlerinden, tüm link yapınız çalışıp, çalışmasına kadar tek tek kontrol ederiz.

SVG

İçerik Analizi

İçerik SEO’da kraldır! çünkü Google bir web siteye önem vermesi içeriğin kalitesinden geçer. Uzmanlarımız SEO analiz raporunuzu hazırlarken, içeriğinizin uzunluğunu ve kalitesini de kontrol ederler.

SVG

Kod Analizi

Web sitenizin alt yapısında bulunan kodların analizini yaparız, zararlı veya yanlış yapılandırılmış kodları bulur ve bunu sizin için düzeltebiliriz. Unutmayın temiz kodlanmış bir web sitesinde ziyaretçiler güven ile dolaşırlar.

SVG

Sosyal Medya Analizi

Ücretsiz sunduğumuz diğer seo analiz çözümümüz de, sosyal medya denetleyicisidir. Sosyal medyaları ne kadar aktif kullanıyorsunuz, kaç kişi sitenizi paylaşmış yada sitenizde aktif bir sosyal paylaşım butonları var mı gibi bir çok konuda analiz gerçekleştiriyoruz.

Yardım

Sıkça Sorulan Sorular

SEO Analiz raporu neleri içerir?

SEO analiz raporumuz aşağıdaki tüm bilgileri içerir.
* Anahtar Kelime Optimizasyonu
* Backlink
* Görüntü optimizasyonu
* Sayfa hızı optimizasyonu
* ve dahası.

Analiz raporuna nasıl ulaşırım?

Bize belirttiğiniz mail ve telefon numaranız üzerinden sizlere raporunuza ulaşabileceğiniz bir adres göndeririz. Böylelikle seo raporunuzu detaylıca inceleyebilirsiniz.

SEO raporuna göre sitemi düzenleyebilir miyim?

Web sitenizde ki yapıya ve SEO sözlüğüne hakim iseniz kendinizde web sitenizdeki hataları, raporunuza göre düzenleyebilirsiniz.

SEOdion ne kadar güvenli?

Bu zamana kadar yüzlerce web sitesini analiz ettik ve etmeye de devam ediyoruz. Artık analiz de ve site düzenlemesinde ustalaştık. Referanslarımız dan da anlaşılacağı üzere biz işimizi iyi bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Sitemi anlık olarak nasıl takip edebilirim?

SEOdion, analizlerinde bir çok çözüm partneri kullanır. Eğer sitenizi verimli şekilde takip etmek istiyorsanız Google Analytics kullanmalısınız.

Sıralamalarda iyi konumdayım ama raporumda puanım düşük?

Web siteniz istediğiniz kelimede iyi bir konumda olabilir. Bunun nedeni rakiplerinizin seo’ya önem vermedikleri için de olabilir. anahtar kelimelerinizin rekabeti düşük olduğundan da olabilir.


Güncel SEO Haberleri

Our duty towards you is to share our experience we're reaching in our work path with you.