SEO; bir Google macerası…

İşinizi Büyütmeniz de Yardımcı Bir Amaç; SEO.

Potansiyel müşteriye ulaşmanıza ve daha fazla marka bilinirliğe sahip olmanıza yardımcı olabilecek bir takım teknik işlemlere SEO denir.

SVG

Teknik SEO

SVG

Site İçi SEO

SVG

Site Dışı SEO

SVG

Pazarlama

Image

Günümüzde çok fazla arama motoru optimizasyonu diğer adı ile SEO hizmeti veren uzman ve ajans var. Bunların arasından sıyrılıp, doğru firma ile çalışmak neredeyse imkansız bir halde. Hal böyle olunca bir çok bilgi kirliliği ve bir çok hayal kırıklığı ortaya çıkıyor. Haydi bu içeriğimiz de SEO ile ilgili hem detaylı bilgi verelim hemde size SEO pazarlaması yapalım.

SEO Nedir?

SEO’nun ne olduğunu bildiğinizi umuyoruz ama tam olarak öğrenmeniz için ” SEO; 200+ sıralama faktörüne sahip bir dizi bu kriterleri düzeltme ve karşılama işlemlerine verilen bir genel isimdir. ” SEO yapmak demek sitenin teknik olarak düzenlenmesi aynı zamanda da pazarlamasını kapsar. Aslında bu kadar basit anlatılmaması gereken karmaşık bir yapısı olsa da, yüz binlerce kelime ile sizleri boğmak istemiyoruz.

SEO; sayfa içi ve sayfa dışı SEO çalışmaları olmak üzere ikiye ayrılır.

Sayfa İçi SEO Çalışması

Sayfa içi SEO çalışmaları adından da anlaşılacağı üzere site içinde veya sayfa içerisinde yapılan çalışmaları kapsamaktadır. Bu çalışmalar genellikle başlık, açıklama, içerik kontrolü, anahtar kelime seçimi, görseller, tasarımsal iyileştirmeler gibi bir çok kritere ev sahipliği yapmaktadır. Eğer bir SEO çalışması gerçekleştirilecekse en önemli çalışma hiç şüphesiz sayfa içi SEO çalışmalarıdır. Web site sahipleri genellikle bu çalışmaları göz ardı etse de, Google gibi arama motorları için ilk kural sayfa içi optimizasyon çalışmalarıdır.

Sayfa Dışı SEO Çalışması

Sayfa dışı seo çalışmaları web sitenin markalaşması ile sonuçlanması hedeflenen çalışmalardır. Bu çalışmalar asla sayfa içi seo çalışmalarından önce başlanmamalı ve tamamen web sitenin markasının bilinmesi için yapılması gereklidir. Bu yüzden dikkatli bir şekilde çalışma yapılması ile birlikte, trafik getirmesi için gerçekleştirilmelidir. Çünkü SEO’yu bir binanın inşaatı gibi düşünebilirsiniz. Temeli sağlam olmayan binalar genellikle büyük bir yıkıma uğrarlar.

Site trafiğini arttıran SEO hizmeti

SEOdion uzun sürelerdir sektörde olan bir firmadır ve devamlı gelişen arama algoritmalarını takip ederek, müşterilerine unutamayacağı bir deneyim yaşatmaktadır. Küçük ve büyük işletmeler için ekonomik çözümler üretmektedir.

SVG Illustration

Google bu duruma ne söylüyor?

Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Bizim de SEO’ya bakış açımız hiç şüphesiz ziyaretçi odaklı çalışmalardır. Arama motoru optimizasyon çalışmaları daima kullanıcı odaklı olmalı, okuyuculara doğru ve kesin bilgiler sunmalıdır. Google bile bu durum için ” Bir kullanıcı bir sorguyu yazdığında Google, dizinindeki en alakalı cevabı bulmak için pek çok faktörden yararlanır. ” demektedir.

Detaylı bilgi için Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Başlangıç Kılavuzu konuyu okuyun.

 • Kullanıcı odaklı içerikler oluşturun.

 • Sık düşülen hatalara düşmeyin.

 • Şeffaf olun.

Google Arama’nın İşleyişi

Image
Fiyat

Hemen En Uygun Fiyata Başlayın

Google Harita ve Google My Business için de destek veriyoruz.

500 .00 (aylık)

Başlangıç

 • Site içi SEO optimizasyonu
 • Site dışı SEO optimizasyonu
 • Hız optimizasyonu
 • 5 anahtar kelime optimizasyonu
1.500 .00 (aylık)-20% İndirim

Profesyonel

 • Site hata düzeltme
 • Site dışı SEO optimizasyonu
 • Site içi SEO optimizasyonu
 • +20 anahtar kelime optimizasyonu
 • Her hafta SEO raporu
 • Hız optimizasyonu

Farklı bir çalışmamı düşünüyorsunuz? Teklif alın

SEODion ile tanıştıktan sonra, aramalarda görünürlüğüm arttı, ayrıca analizlerim sonucu %26 oranında İnternet üzerinden aramalarımda arttı.

Süleyman IŞIK, Özışık Tesisat

SEODion Olarak İşletmelere SEO Desteği Verip, Gelirlerini Arttırıyoruz.

İşletmelerin bizim ile çalışmaya başladıktan sonraki ayında gözle görülmeye başlayan telefon ve mail trafiklerine şahit olmaktayız. Kurulduğumuz günden bugüne kadar tek bir amacımız var, müşterilerimize müşteri kazandırmaktadır. Bu yüzden de SEO uzmanlarımız her geçen gün yeni fikirler ve stratejiler üretmektedir.

SEO yönetim kanallarımız ile SEO alanında profesyonel yaklaşan ajansımız başarılı ve pazarda lider firmalar yaratmak için çalışmaktadır. Peki ama nasıl?

SEODion’da SEO uzmanlarımız şeffaf davranarak mükemmel arama motoru kombinasyonları geliştirdiler. Özel, performans odaklı SEO paketlerimizle kağıt üzerinde başarıyı değil, elle tutulan başarılar üretmektedir.

Eğer başarı odaklı çalışan bir seo ajansı seçmek isterseniz, bizden fiyat almakta çekinmeyin. Çünkü bugün vereceğiniz kesin bir karar, yarınlara ulaşmanızda yardımcı rol üstlenecektir. Eğer SEO paketlerimiz sizin için uygun bir fiyatı yansıtmıyorsa. Özel fiyat verebilmemiz için teklif al sayfamızı ziyaret edin.

En İyi Fiyat İle Özel SEO Paketleri

Bizim ile çalışmaya başladığınız andan itibaren, web sitenizi baştan aşağıya analiz edip, özel olarak bir yol haritası (strateji) geliştiriyoruz.

Organik aramalardan daha fazla müşteri kazanmanız ve rakiplerinizin önüne geçmeniz için bir takım teknik seo çalışmaları yürütmekteyiz. SEO uzmanlarımız bunu göz önüne alarak bir sitenin ihtiyacı olan tüm alt yapı çalışmalarını gerçekleştirir.

SEO Ajansımız işletmeniz için İnternet’den gelir elde etmeniz ve elle tutulur bir başarı için anahtar kelime analizi, web site tasarımsal eksiklikleri, içerik kalitesi, backlink, trafik kaynak analizi, sektörsel rakip analizi, dürüst raporlama ve veri analizi hizmeti vermektedir.

SEO servisimizi kullanmak için yukarıda bulunan paketlerimizden her hangi birini seçerek SEO hizmetinizi başlatabilirsiniz yada daha detaylı bir bilgi almak isterseniz de 0551 598 5198 numaramız dan arayabilirsiniz.

SEO Paketlerimiz; aylık ödemelidir ve sözleşme süreci boyunca her ay ödeme yaparsınız

SEO’ya Nasıl Başlarız

Her ay gelişen ve araştırdığımız dijital çözümlerimiz ile bizim ile çalışan firma ve kişilerin İnternet’deki varlıklarını arttırıyor ve daha da arttırmayı hedefliyoruz. Peki biz bunu nasıl başarıyoruz?

araştırma

Bir SEO hizmetine başlarken, uzmanlarımız bir takım analizler ve araştırmalar gerçekleştirir. Bunların başında web sitenizin eksiklikleri, hataları ve sitenize gelen organik ziyaretçilerin kaynaklarını keşfederler. Dedektif gibi rakiplerinizi yakından takip ediyor ve onların eksikliklerini keşfediyoruz. Kısaca onları derinlemesine inceliyoruz. Analiz yaparken nelere dikkat ediyoruz?

 • Rakiplerinizi ve onlara gelen trafikleri derinlemesine inceliyoruz.
 • Web siteniz için sitenize gelen tüm ziyaretçileri analiz ediyoruz.
 • Sektörünüz ile ilgili anahtar kelime analizleri gerçekleştiriyoruz.
 • Web siteniz için site ve sunucu analizi.
 • Ve 200+ diğer faktörlere göre sitenizi analiz ediyoruz.

Araştırmamız bittikten sonra sırada optimizasyon var bu süreç boyunca web sitesinde büyüklü, küçüklü yüzlerce değişiklik yapılır. Siteye gelen ziyaretçiler analiz edilir, tepkileri gözlenir ve değişiklikler gerçekleştirilir. Aynı zamanda Google için de site optimize edilir ve eksik görünen bölümler tamamlanır. Google’in önerileri göz önünde bulundurulur ve önemli değişiklikler sağlanır. Bunlara örnek vermek gerekirse;

 • Çarpıcı başlıklar oluşturulur ve eksik olan sayfa açıklamaları tamamlanır.
 • CSS ve JS gibi sitenin gerekli olan dokümanları optimize edilir.
 • Site haritaları, kullanıcı haritaları oluşturulur.
 • Site mevcut hızı arttılır ve mobil hataları varsa giderilir.

Google en sevdiği şeylerin başında yeni ve enfes yazılmış içerikler geliyor. 2020 için hazırlanan SEO stratejileri kesinlikle içerik odaklıdır. Çünkü içerikler sizin Google’daki konumunuzu belirler. Şöyle düşünün ister e-ticaret sitesi olun, ister kurumsal isterseniz de blog yayını yapan bir kişisel site olun, içerikleriniz kaliteli değilse, kopya içeriklerden oluşuyorsa, okuması zevkli değilse muhtemelen sıralamalarda olmayacaksınız. Çünkü SEO topraksa, içerik de ruhtur. Toprağı ruha kavuşturup, hayat bulmasını istiyorsanız, içeriğiniz sağlam ve anlaşılır olması gereklidir. Peki biz SEOdion olarak içeriğe nasıl dokunuyoruz?

 • Özgün ve %100 kullanıcıyı bilgilendirici içerikler üretiyoruz.
 • Tüm içeriği, içeriğe uygun görsellerle süslüyoruz.
 • Anahtar kelime analizi yaparak içerik üretiyoruz.

Anahtar kelimelerin seçimini SEO uzmanlarımız çok titizlikle seçerler, çünkü belli bir hedef kitleye oynamak yerine, tüm saha da aktif olarak var olmak çok önemlidir. Anahtar kelime seçimi yaparken aylık olarak aranmalarını göz önüne alarak en uygun konulara parmak basarız. Doğru anahtar kelime seçmek, web sitesine gelecek trafiğin (ziyaretçi) kaderini belirler. Tıpkı analiz bölümündeki gibi anahtar kelimelerde analiz edilir.

 • Rakip web sitelerin hangi kelimede trafik topladığı analiz edilir.
 • Anahtar kelimeleri eşleme ve gruplandırma analizleri yapılır.
 • Gelişmiş anahtar kelimelerin sıralama takipleri yapılır.

Web sitenizi arama motorları sayesinde ziyaret eden kişileri tekrar elinizde tutmak için markalaşma çalışmalarına gidilir. Çünkü insanlar ister global aramalardan isterseniz de yerel aramalardan size ulaşsın, sektörünüzle ilgili bir sorun olduğunda ilk aklına sizin gelmeniz gereklidir. Sektörünüzde bir marka haline geldiğinizde SEO çalışmasına ihtiyacınız olmadan viral bir şekilde yeni müşteriler kazanırsınız. Markalaşma web siteniz için yeni fırsatlar yaratmanız da size yardımcı olacak en büyük etkendir. Peki marka olma serüveni nasıl başlıyor?

 • İçerik tanıtımları (forum, blog, haber) sitelerinde içeriklerinizi paylaşıyoruz.
 • Sektörünüze yakın web sitelerinden backlink alımı gerçekleştiriyoruz.
 • Viral pazarlama taktikleri kullanıyoruz.
 • Google Ads, Facebook veya Instagram reklamlarınızı yönetiyoruz.

Tüm bu süreç yaklaşık olarak 2 hafta sürmektedir. 2 hafta sonrası sitenizdeki değişikliği arama motorları fark ettikten sonra yaptığımız emeğin karşılığını almaya başlıyoruz. Tabi test sürecimizde yaptığımız hataların olup olmadığını da sık sık kontrol ediyoruz. Başarılı bir iş çıkarttığımıza emin olmak için sonraki aylarda da ortaklı şekilde çalışmayı sürdürüyoruz. Peki test sürecinde neleri geliştiriyor veya iyileştiriyoruz?

 • İnsanların sitedeki davranışlarını anlıyoruz ve buna göre süreci şekillendiriyoruz.
 • İnsanları sizi araması için (harekete geçirici) mesajları iyileştiriyoruz.
 • Hangi anahtar kelimelerde yükseliyor, hangisinde düşüş yaşıyoruz analiz ediyoruz.

Böylelikle sitenizin doğru ve eksiksiz şekilde çalışıp çalışmadığını test ediyoruz.

SEOdion ile web sitenizden daha fazla gelir elde etmeye hazır mısınız?

SEO Hizmeti ile Çevrimiçi Varlığınızı Farklı Bir Boyuta Taşıyın

SEO öyle bir şey ki, bazı durumlarda ücretli reklamlardan daha güvenilir ve daha fazla potansiyel müşteriye ev sahipliği yapar. Çünkü markalar doğal yollarla üst sıralara çıktığında, reklamlara göre insanlarda güven hissi uyandırır. Çünkü artık hemen hemen herkes Google’in mantığını öğrenmiş, hak eden siteyi üst sıralara taşıdığını biliyor. Hal böyle olunca reklam veren kişilere nazaran daha güvenilir algısı oluşmasına neden olmaktadır. Bu yüzden SEO ile bir işletme dijital varlığını arttırmakla birlikte, reklamlara göre daha fazla güven elde etmektedir. Buda daha fazla müşteriye ulaşmanın kapısını aralar.

Ancak SEO sadece bir strateji, bir güven konusu değil bunların ötesinde firma ve işletmelerin varlığını kanıtlama arenasıdır. Çünkü burada büyük paraların konuştuğu bir mecra değil, kimin daha iyi içerik ürettiğinin kanıtlandığı bir ortamdır.

SEO, işletmeniz veya firmanız için yaptığınız küçük bir iyileştirme ücreti ile Google ve diğer arama motorlarının sitenizi daha iyi anlaması için yapılan işlemlerin bütünüdür. Haydi SEO konusunu biraz daha açıp, SEO ile ilgili bizden duyacağınız terimleri açıklayalım.

SEO Sürecinin Tamamı

SEOdion (SEO ajansı) olarak bir siteye SEO çalışması gerçekleştirmeden önce bir takım brifing toplarız. Bu bizim hem sektörünüzü daha iyi anlamamıza hemde üretmemiz gereken anahtar kelimeler için yol gösterir. Aşağıda madde madde açıklayacağımız konular bizim SEO (arama motoru optimizasyon) çalışmamızda yaptıklarımızı anlatmaktadır.

Teknik SEO

Kapsamlı Teknik SEO Denetimi

SEO uzmanlarımız bir web sitesinin önce eksikliklerini keşfeder. Bu seo denetimi web sitenin tasarımsal, yazılımsal hatalarını içerebilir. Ayrıca buna teknik seo denetimi de denilmektedir. Teknik seo denetimi analizi Semrush, Google Search Console, Ahrefs gibi araçlar yardımı ile bilgi toplanılarak yapılır.

Anahtar Kelime Seçimi

Anahtar Kelime Araştırması ve Seçimi

Doğru anahtar kelime araştırması yapıyor ve sizi ilk önce rekabeti düşük ama aranması yüksek anahtar kelimelerde göstermeye başlarız. Daha sonra SEO danışmanlarımız sizin istediğiniz anahtar kelimelerin araştırmasını ve aylık ortalama aranmalarını çıkartarak, fikrinizi almaktadırlar. Doğru anahtar kelimelerde %60 daha fazla sitenize trafik alırsınız.

İşte bu yüzden anahtar kelime araştırma süreci ve seçimi kritik bir önem taşımaktadır.

Anahtar kelime seçimleri, sattığınız ürünlerin alımında, verdiğiniz hizmetin tercih edilmesinde çok büyük rol almaktadır. Bir çok SEO ajansı bir işe başlarken genelde zor ve rekabeti yüksek anahtar kelimelerle işe başlar veya anahtar kelime seçiminde yanlış tercihler yaparak, müşterilerine kısa sürede müşteri kazandırtmazlar. Kısacası anahtar kelime seçimleri daha fazla ürün satışı, daha fazla potansiyel müşteri veya hizmet sayınızı arttırma gibi önemi vardır.

İçerik Oluşturma

İçerik Oluşturma ve Yayınlama

Google ve benzeri arama motorları web siteleri içeriksel olarak taramaktadır, düşünsenize bomboş sitelerin aramalarda olduğunu. Ne kadar hoş olmayan bir durum olurdu değil mi? Genellikle aramalarda ilk 3 sıradaki web siteler kişilerin aradıklarını karşıladıkları için o sırada olurlar. Ama siz rekabete sonradan katılıp, güçlü ve kullanıcının beğeneceği içeriği oluşturduğunuzda bu ilk 3 sıraya girmemeniz için bir neden yoktur. İşte bu yüzden İçeriksiz SEO çalışmaları düşünülemez. Anahtar kelime seçimlerine göre oluşturduğunuz içeriğinizi böylelikle daha fazla kişiye ulaştırır.

Unutmayın! Google yeni içeriği çok sever ve sıra dışı bilgilere bayılır. Bu yüzden SEO’un belkide başlangıç noktası içerikdir.

Genellikle günümüzde belli bir sayıda içerik yazmanız gerekli olduğu sıkça dile getirilir. Ama bunun için net bir rakam söylemek doğru olmaz. Biz genellik ile +2000 kelimelik içerikler paylaşırız. Bunun nedeni hem daha fazla kullanıcı odaklı olması ve İnsanlara gerekli tüm sektörle ilgili bilgiyi verdiğimize emin olmak.

SEOdion; SEO ile sizi barıştırıp, SEO ile Google’in gözüne girmenize yardımcı olabilir. Dilerseniz iletişim sayfamızdan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Sayfa İçi SEO Optimizasyonu

Sayfa İçi Optimizasyon Çalışmaları

Bir arama motorunda aktif olarak daha fazla görünürlük elde etmek istiyorsanız, sayfa içi (site içi) seo çalışması yapılması şarttır. Çünkü Google arama sonuçlarında bir siteyi gösterirken, web sitede minimum hata olmasını ister. Arama motorları kullanıcısına kaliteli siteleri aramalarda sunmak ister. Bu kullanıcının memnun olması demek, Google daha fazla kullanması demektir. Düşünsenize Google aramalarda sorunlu siteleri size sunmaya başlasa, alternatif bir arama motoru aramaya başlarsınız. Yada kendinizi Google’in yerine koysanız ziyaretçilerinize sorunlu sayfalar çıkartmak ister miydiniz? Bu yüzden sayfa içi seo çalışmaları kesinlikle önemli ve kesinlikle yapılması gereken bir seo kriteridir.

SEOdion 360 derece dijital pazarlama ajansı edası ile sitenizin a’dan z’ye tüm sayfa içi optimizasyon çalışmasını gerçekleştirir.

A.

Hız Optimizasyonu

Web sitenizin geç açılması, daha siteyi ziyaret etmeyenler tarafından olumsuz karşılanır ve siteyi terk etmelerine neden olur. Bu da hemen çıkma oranını arttıracağı için sıralama kaybı yaşarsınız. Dürüst konuşmak gerekirse 3 saniye ve sonrası açılan siteleri genelde sizde terk edersiniz.

B.

Medya Süslemesi

Düz yazıları okumayı kimse sevmez, bu yüzden içeriğinizi medya ile süslendiğinde okumayı arttırmakla birlikte süreci daha eğlenceli hale getirir. İçeriklerinizi Video, Fotoğraf ve Seslerle besler okuma oranını arttırırız.

C.

Mobil Uyumluluk

Web siteniz mobil ve tabletlerde sorunsuzca gözükmelidir. Çünkü günümüzde aramaların +%60 üzere aramalar mobilden yapılıyor ve siteniz telefonlar için sorunsuzca gözükmelidir.

Bir projeniz mi var?

Bizim ile çalışabilirsiniz. Üst düzey SEO uzmanlarımız işinize yardımcı olmaya hazır.

Teklif Alın
Image

İletişime Geçin

SEOdion her geçen kendini yenilemekte ve yeni yöntemlerle şeffaflık prensibi ile çalışmaktadır.

İletişime Geç
Image

En İyi SEO Ajansı Nasıl Seçilir?

Genellikle en iyi seo ajansı ibaresi her web sitesin de görebilirsiniz. Uzun yıllardır çalıştığımız bu sektörde maalesef ki herkes seo ajansı ve seo uzmanı unvanı olmaktadır. Hal böyle olunca doğru ve en iyi seo ajansı seçiminde zorlanabilirsiniz. Bu bölümde bizim ile çalışmaya başladığınızda en iyi seo ajansı seçimini yapmış olacağınızı umuyoruz. Haydi birlikte bizimle çalışmanın artılarından bahsedelim.

Neden

SEOdion +

SVG

Yerel aramalarda lider

Müşterilerini yerel aramalarda aylık ortalama +4000 yeni ziyaretçi kazandırıyoruz.

SVG

Şeffaf davranıyor

Başarı kadar başarısızlığımızda oluyor ve bunlardan ders çıkartmayı biliyoruz.

SVG

+100 üzerinde müşteri

Tüm Türkiye’de +100 üzerinde müşteri portföyüne sahibiz ve bu bizi çok mutlu ediyor.

SVG

Garantili ve yasal

Yaptığımız her iş markamızın garantisi ile yapılır ve müşterilerimizin haklını korumak için yasal ve faturalıdır.

Siteniz için SEO Çalışması Gerçekleştirelim.

Aradığınız profesyonel bir SEO ajansı ise bizim ile aşağıdaki form üzerinden iletişime geçin.

seo iletisim formu
[wpforms id=”10288″]