Büyük kurumsal sitelerin, e-ticaret sitelerinin rekabet ile birlikte bir çok zorlukları olduğu bir aşikardır. Uzun vadeli başarılar yakalamak için şirketler bir çok pazarlama stratejileri oluştururlar. Özellikle kurumsal seo çalışmalarınız karmaşık bir hal alabilir. Böyle bir durumda SEOdion sizin imdadınıza yetişmek için mükemmel çözümler sunar. Sadece Kurumsal SEO çözümleri değil aynı zaman da markanızı da insanların akıllarına kazırız.

Kurumsal SEO Hizmeti: Kurumsal SEO’nuzu Profesyonellere Bırakın.

SEOdion’da, SEO’nun karmaşıklığını kolaylaştıran kurumsal SEO hizmetleri sunmakla birlikte, markanızın ve kurumunuzun istediği, hedeflediği satış rakamlarını yakalamanıza yardımcı oluyoruz.

SVG

Kurumsal SEO Çözümleri

SVG

Pazarlama Çözümleri

SVG

Markalaşma Çalışmaları

Image Description

Kurumsal SEO Hizmetimiz ile Potansiyel Müşteri Sayınızı Arttırın

Şirketler ve kurumlar genellikle dijital pazarlamanın önemini anlamakta zorluk çekiyorlar. Bunun başlıca nedenleri arasında pazarlamanın karmaşası geliyordur. Lakin şirket ve kurumların arama motoru üzerinden çok sayıda hizmet ve ürün satışı gerçekleştirmek için bir çok rekabete de girmektedirler. Hal böyle olunca da profesyonel bir destek almak kaçınılmazdır. Tek sorun doğru ve prestijli bir kurumsal seo ajansı bulmak!

Kurumsal SEO hizmetimiz, markanızı aramalarda daha fazla görünür, ürün satışlarınızı arttır ve en üst düzey pazarlama deneyimi kazanmanıza yardımcı olur. Her kuruma özel çözümler sunan firmamız, işiniz ile alakalı aramalarda görünürlüğünüzü arttırır, hedef kitlenizi genişletebilir ve satışlarınızı arttırır.

SEOdion 7 yıllık iş deneyimi ile bölgesinde ve sektöründe hatırı sayılır akıllı pazarlama çözümleri sunmayı hedeflemektedir. Yüzlerce kurumsal müşterisine yıllık yarım milyon TL’ye yakın pazarlama tasarrufu sağlamaktadır. Bu yüzden bizi tercih eden müşterilerimizin güvendiği bir dijital pazarlama ajansıyız.

Kurumsal SEO hizmetimiz ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz hemen iletişime geçebilirsiniz.

Tüm Yorum ve Başarı Hikayelerimiz İçin Tıklayın

Kurumsal SEO hizmetini ne zaman ve neden almalısınız?

Şirketler ve kurumsal firmalar için geleneksel pazarlamadan, kurumsal seo çözümlerine geçmek uzun ve sancılı bir süreçtir. Ama bu süreç aynı zamanda büyük bir adımdır. Standart seo hizmetinden, kurumsal seo hizmetine geçiş firmanız için bir markalaşma süreci ve daha fazla müşteri ve pazarlamayı temsil eder.

Kurumsal düzeyde arama motoru optimizasyonu yaptırmanız için bir kaç neden ve bunun için uygun zaman hakkında bir arayış içinde iseniz işte size bir kaç ipuçu.

Neden Hizmet Almalısınız?

 • Kurumsal düzeyde markalaşma çalışması yapmak istiyorsanız.
 • Ziyaretçilerinizi dijital ortamda müşteriye dönüştürmek istiyorsanız.
 • Ürün yelpazeniz çok geniş ise.
 • Sadece bulunduğunuz bölge de değil, tüm Türkiye’ye de hizmet ve ürün satışı yapmak istiyorsanız.
 • Ücretli reklamlara çok fazla harcama yapıyorsanız.

Ne Zaman Hizmet Almalısınız?

 • Web sitenizin büyüdüğüne inanıyorsanız.
 • Sektör de fazla rakibiniz olduğunu hissediyorsanız.
 • Şirketiniz rekabetli anahtar kelimelerde sadece ücretli reklamlar ile gözüküyorsa ve reklamı kapattığınızda müşteri gelmiyorsa.
 • Organik aramalarda hiç ziyaretçi gelmiyor ve yeniden pazarlama ile müşteri kazanamıyorsanız.

Genellikle kurumsal düzeyde bir seo hizmeti satın alacağınız zaman, istediğiniz genellikle mevcut müşterileriniz dışında yeni müşteriler kazanmaktır. Bu yüzden her seo ajansı bu beklentinizi karşılamayabilir! özellikle geleneksel seo yöntemleri ile çalışan kişi / şirket fark etmeksizin, markanızı yükseltebilir yada marka değerinizi düşürebilir. Bu yüzden kritik bir durum olan kurumsal seo ajansı seçiminizi firmanıza değer kazandırabilecek ve başarınıza öncelik verebilecek dijital ajanslar ile çalışmakta fayda vardır.

Kurumsal SEO
+
7

Yıllık deneyim ile

168+

Kurumsal müşteri

%
92

Müşterilerimiz sonuçlardan son derece memnun

Şirketinizi büyütmek, insanlarda marka bilincinizi oluşturmak, daha fazla satış yapmak istiyorsanız kurumsal seo hizmetini satın almanız en mantıklısıdır. Böylelikle rekabeti yüksek anahtar kelimeler de görünmeye başlayabilirsiniz.

Kurumsal SEO, yerel seo hizmetine göre daha kısa kuyruklu anahtar kelimelerine odaklanıldığı için arama hacimleri de yüksek olacaktır. Buda daha fazla ziyaretçi (trafik) demektir. Böylelikle sattığınız ürün veya verdiğiniz hizmeti daha geniş yelpaze düzeyine sunmuş olursunuz.

Kurumsal SEO İhtiyacı Olanların Sıkça Sorduğu Sorular

Sıkça Sorulan Sorular
 1. Kurumsal SEO Nedir?

  Kurumsal SEO hizmeti, normal arama motoru optimizasyonu (seo) çözümlerine göre daha fazla potansiyel müşteriyi hedefleyen işletmelerin tercih ettiği bir çalışmadır. Bu çalışmalar web sitenizi daha yüksek aranma hacmi bulunan kelimelerde daha fazla görünmenize yardımcı olur.

 2. Kurumsal SEO Hizmetinin Maliyeti Nedir?

  Kurumsal SEO hizmeti, normal seo ücretlendirilmesine nazaran özel maliyet çıkartılan hizmetlerdir. Bunun nedeni, bulunduğunuz sektör veya hedeflediğiniz anahtar kelimenin aylık aranma hacmi yada rekabet durumuna göre ücretlendirme çıkarılmaktadır.

 3. Kurumsal SEO Çözümümüz de Neler Dahil?

  Aşağıdaki listeler normal SEO çözümüne yakın çözümler olsa da, ek hizmetler bizim ile iletişime geçtiğinizde bir kaç gün içinde detaylı bir şekilde size raporlanır.
  👉 İşletmeniz için özel pazarlama stratejisi
  👉 İşletmeniz için anahtar kelime araştırması
  👉 Web sitenizin tüm eksikliklerinin giderilmesi (SEO analizi)
  👉 Web sitenizdeki tüm içerik (makale, sayfa, blog) analizi ve optimizasyonu
  👉 Video, resim, haber ve harita optimizasyonları (yerel seo)
  👉 Her ay dört kez sitenize tarafımızca özel içerik eklenir ve optimize edilir
  👉 Sosyal medya hesaplarınızın optimizasyonu yapılır
  👉 Her ay raporlama

  Ayrıca şunları da içermektedir:

  👉 Şirketiniz için özel sosyal medya araştırması
  👉 Size özel 7/24 destek sunan bir pazarlama uzmanı
  👉 Sosyal medya hesaplarınızın yönetimi
  👉 Ürün satıyorsanız, pazarlama kanallarının oluşturulması
  👉 Müşteri takibi ve yeniden pazarlama stratejileri oluşturulması
  👉 Facebook Pixel ile yeniden pazarlama eğitimi
  👉 Big data oluşturulması ve bunların pazarlamada nasıl kullanılması gerektiğine dair eğitim

 4. Kurumsal SEO'un İçinde Yerel Pazarlamada Bulunuyor mu?

  SEOdion üzerinden satın alınan tüm hizmetlerde yerel pazarlama (yerel seo)'da bulunur. Kurumsal olarak sadece Türkiye veya tüm Dünya'ya açılıyor olsanız dahi, SEOdion ekipleri sizin bulunduğunuz şehir'de de reklam çalışmalarınızı gerçekleştirir. Örneğin Google haritalarınızı optimize ederek, çevrenizdeki potansiyel müşterilerinize de arama sonuçlarında çıkmasına yardımcı oluruz.

 5. Bir Şirket Kurumsal SEO'ya Ne Zaman Geçmelidir?

  Bu her şirket veya firma için değişkenlik gösterebilir. Aslında bu sizin hedefleriniz ile eş değerlidir. Hedefiniz sektörünüzde hatırı sayılı bir marka olmaksa, daha fazla insana ulaşa bilmekse kurumsal seo çözümüne geçiş yapmalısınız. Eğer hedefiniz gerçekten bulunduğunuz sektörde bir isim edinmekse hemen çalışmalara başlamalısınız. Unutmayın normal seo'ya göre esnek bir bütçe ile değil kurumsal seo için geniş bir bütçeye sahip olmalısınız.

 6. SEO Raporumu ve Gelişmeleri Nasıl Takip Edeceğim?

  SEOdion uzmanları sizin için özel bir rapor hazırlayacaktır, sadece bir Gmail hesabınızın olması yeterlidir. Google Drive üzerinde proje takibini yapabilir, size verilen kullanıcı adı ve şifre ile Seodion App giriş yaparak güncel sıralamaları da takip edebilirsiniz.

  Ayrıca küçük işletmeler de üçüncü taraf analiz araçları ile (SEMrush, Ahrefs, Alexa) gibi web tabanlı analiz araçları ile işletmelerinin durumunu takip edebilirler.

 7. SEOdion Kurumsal SEO ile İlgili Daha Fazla Bilgi Almak İstiyorum!

  Eğer işte aradığım SEO ajansı bu diyorsanız bize ulaşmak için iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz.

Kurumsal SEO vs Normal SEO

Kurumsal SEONormal SEO
Kısa anahtar kelimeleri hedefler. Örneğin (Elbise, Etek, Av Malzemeleri)Uzun ve bölgesel hedefleme anahtar kelimeler kullanılır. Örneğin (Gaziantep sıhhı tesisat, Konya Pide Fırınları)
Rekabeti bulunan anahtar kelimeleri hedefler.Düşük rekabet oranı bulunan kelimeler ve ileride değeri yükselecek anahtar kelimeler tercih edilir.
Daha yüksek bütçeler ile çalışmalara başlanır. En az: 10.000 ₺ +Esnek bir ödeme planı bulunur, bütçenize göre bir çalışma gerçekleştirilir.
7/24 destek alabilirsiniz.Sadece çalışma saatleri içerisinde destek alabilirsiniz.
Özel olarak Seodion App üzerinden gelişmeleri takip edebilir, sitenizin durumunu kontrol edebilirsiniz. İstediğiniz gün ve aralık da rapor isteyebilirsiniz.Google Analytics, Google Search Console üzerinden sitenizi takip edebilir ve hafta da bir kez rapor alabilirsiniz.
Kurumsal SEO Normal SEO

Yukarıdaki tablo haricinde kurumsal arama motoru optimizasyonu (seo) avantajlarını da aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Kurumsal SEO'da Anahtar Kelime

Kurumsal SEO’da Anahtar Kelimeler

Kurumsal SEO çözümleri almaya başladığınız andan itibaren siteniz için geniş çaplı bir anahtar kelime avı başlatırız. Bu işinizi veya sattığınız ürünü daha fazla insana gösterebileceğiniz anlamına gelir. Normal SEO hizmetine göre daha kısa kelimelerden oluşturulduğu için arama hacmi de çok yüksek olacaktır. İşletmeniz kobi veya küçük değilse, kurumsal seo tam size göre anahtar kelime optimizasyon çözümleri sunar. Aşağıdaki görselden de anlayacağınız gibi normal seo ve kurumsal seo çözümleri arasındaki anahtar kelimelerin aranma hacimlerini görüyorsunuz.

Arama terimi global ve bölgesel arama ile SEMrush anahtar kelime denetleyicisi ile gerçekleştirilmiştir.

1- Sadece ” Av Malzemeleri ” kelimesi aşağıdadır. Zorluk ve potansiyel müşteri sayıları işaretlenmiştir.

Global Av Malzeme Arama

2- Aşağıdaki görselde ise bölgesel arama yapılmıştır ” Gaziantep Av Malzemeleri ” olarak gerekli işaretlemeleri yapılmıştır.

Bölgesel Av Malzeme Arama

İki görseli incelediğinizde potansiyel aramalar ve arama trendlerini görebilirsiniz. Bu yüzden kurumsal seo ile daha fazla müşteri kazanabilirsiniz. SEOdion‘a göre kısa anahtar kelimeler bölgesel de, global de daha fazla görünürlük elde edebileceğini söylemektedir.

Hali hazırda uzun kuyruklu anahtar kelimelerde listeleniyor olabilirsiniz ama daha fazla müşteriyi devamlı kısa anahtar kelimelerden elde edersiniz. Av malzemeleri üzerine aramamızı genişletelim ve aşağıdaki tabloda listeleyelim.

Kısa Anahtar Kelime ve Aranma HacmiUzun Anahtar Kelime ve Aranma Hacmi
av malzemeleri (9,900 aranma)av malzemeleri gaziantep (50 aranma)
balık av malzemeleri (4,400 aranma)gaziantep balık av malzemeleri (40 aranma)
yaban av malzemeleri (1,600 aranma)gaziantep av malzemeleri (20 aranma)
Bu veriler aylık tahmini aranma sayısını listeler

Kısa anahtar kelimelerde listelenmek zordur ve profesyonel bir destek almanız gerekebilir. Eğer bu kelimelerde sitenizi listelemeye başladığınız andan itibaren mükemmel bir kazanç elde edersiniz.

Kurumsal SEO'da Rekabet

Kurumsal SEO’da Rekabet

Normal SEO ile Kurumsal SEO’un en belirgin özelliği hiç şüphesiz rekabet durumudur.

Çünkü bölgesel olarak rekabet ettiğiniz firmaların sayısı belli iken, iş küresel rekabete gelince bu sayının sınırı asla olmaz. İnsanlar bu sınırsız firma arasında sizi bulup, sizden alış veriş yapmasını istemez miydiniz? Eğer kısa anahtar kelimelerde listelenmek istiyorsanız büyük bir rekabet içerisinde olmaya da hazır olmalısınız. Genellikle büyük ve bilinmiş firmalar ile rekabet içerisinde olmak sizi korkutmasın deneyimli bir SEO ajansı ile çalışmaya başladığınızda korkunuz, heyecana ve tutkuya dönüşecektir.

SEO ajansları (SEOdion gibi) size kurumsal anlamda hizmet sağlayacak ve size rekabet için bir kulvar yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Kurumsal SEO için Bütçe

Kurumsal SEO’da Bütçe

Genellikle bizi tercih eden kurumsal müşterilerimiz bütçe belirlemede en önemli rol olarak rakiplerinin aylık harcamalarını baz almaktadır. İlk önce bu iş için minimum 15.000 ₺ ile başlayıp aylık en az 750 – 2500 ₺ ödemeler gerçekleştirmektedir. Normal SEO’ya göre ücret yüksek gözükse de ROİ (Yatırım Getirisi) yüksek olacaktır.

Kurumsal çözümlerimiz çok yoğun bir iş gayreti istediği ve normal arama motoru optimizasyon çalışmalarına göre daha meşakkatlidir. Kobilere kıyasla yüksek harcamalar ve yüksek geri dönüşler gerçekleşmektedir.

Bu harcamaların içinde Facebook reklamları, Google Adwords reklamları gibi pazarlama ve geri pazarlama harcamaları içindedir.

Kurumsal SEO çözümleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz hemen şimdi 0551 598 5198 numaralı telefonumuzdan ister arama yolu ile isterseniz de WhatsApp üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Şirketiniz İçin SEO Çözümleri

SEOdion’u işinize entegre edin, hem müşteri hemde ürün satışınızı katlayın. Profesyonel SEO ajansımız size hizmet vermekten çok mutlu olacaktır. Hemen şimdi formu doldurun size detaylı bilgi verelim.