Instagram Profil Fotoğrafının Boyutu Nedir?

Instagram, işletmeler ve pazarlamacılar için inanılmaz derecede değerlidir, markalar bu platform aracılığı ile milyarlarca insana ulaşabilirler. Hal böyle olunca çarpıcı profil fotoğrafı belirlemeniz bunun için çok önemlidir.

2017 yılında Instagram üzerinde 120 milyondan fazla işletme hesabı oluşturuldu. İnsanlar günümüzde alışverişleri için çok sıklıkla instagram kullanmaktadır. 120 milyon+ işletme arasından sıyrılıp hedef kitlenize ulaşmanızda yardımcı bir araç olan profil fotoğrafı ile rakiplerinizden farklı gözükün. Bazı durumlarda profil fotoğrafı yüklerken ya logonuz büyük yada küçük gözükür bunun nedeni tam olarak profil fotoğraf ölçüsü konusunda emin olmayışımızdır.

İnstagram Profil Fotoğrafı Boyutu

Instagram profilinizin fotoğrafını değiştirecek insanların genel olarak sorduğu soru budur (Instagram profil fotoğrafının boyutu nedir?). Instagram profil resminin boyutu 110 x 110 piksel bir ile 1: 1 en boy oranıdır. Yani Instagram için profil resmi ayarlayacaksanız 110 x 100px olarak ayarlamanız gereklidir.

instagram profil fotografi boyutu
instagram profil fotografi boyutu

Yukarıda görselde gördüğünüz gibi 110 piksel değerlerine sahip örnek bir profil fotoğrafı görüyorsunuz. Sizde Photoshop vb. düzenleme programları ile yeni ekle diyerek bu değerlerleri kullanabilirsiniz.

Instagram Profil Resim Tercihi Ne Olmalı? 

Instagram profil resimleri yuvarlak gözükse bile göze hoş gelen şey ticari markanıza yakıştıracak olan logunuzdur. Bu yüzden instagram profil resminiz logonuzu tercih edin. Eğer kişisel bir hesabınız varsa kesinlikle vesikalık tarzında sadece baş bölgenizi kullanmanız da, profesyonel bir tercih olacaktır.

Çünkü profil fotoğrafı düzgün olduğu zaman insanlar hikayelerinize, paylaştığını fotoğraflara bakmak isterler. Profesyonelce hazırlanmış profil fotoğrafınız sayesinde görünürlüğünüz de artacaktır. Güçlü bir Instagram profil resmi, özellikle Hikayeniz Keşfet bölümünde görünebiliyorsa size daha fazla hikaye görünümü sağlayacaktır. Kullanıcılar gördükleri şeyle ilgileniyorlarsa, izlemeleri daha olasıdır ve izlerse yeni müşterilerle resmi olarak bağlantı kurabilirsiniz.

Sonuç

Instagram profil resminiz küçük görünür ama çok büyük önem taşır. İşletmenizi iyi temsil etmeli, kolayca tanınabilir olmalı ve kullanıcının dikkatini hemen çekmek için yeterince öne çıkmalıdır. Instagram’da bir işletme ararken profil resimlerine bakılır ve doğru profil olup olmadığını profil resminden çabucak tanınır.

Instagram profil resminizi düzenli olarak değiştirmemeniz gereklidir ve çok sık değiştiriyorsanız büyük hata yapıyorsunuz. Paylaştığınız görsellerle uyumlu olmalı ve insanlar instagram hesabınızda aradığını kolaylıkla bulmalıdır.

Ayrıca Instagram reklam verme ve ücretleri konumuzu da okuyabilirsiniz.


Merhaba, ben Mustafa. Gaziantep'te yaşayan bir web geliştiricisi aynı zamanda SEO uzmanıyım. Ben teknoloji, yemek pişirme ve girişimcilik hayranıyım. Ayrıca tasarım ve fitness ile de ilgileniyorum.

Yorum gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir